Якщо ви помітили у себе дратівливість, плаксивість, зміну ваги (зменшення або збільшення), задишку, появу дискомфорту в ділянці шиї, утруднення при ковтанні, збільшення щитовидної залози, що визначається методом пальпації, то потрібно звернути увагу на роботу щитовидної залози.
Щитовидна залоза – це невеликий, але важливий орган, що чимось нагадує метелика. Вона впливає на діяльність практично всіх систем організму, і від збоїв у роботі можуть виникати дуже серйозні проблеми.
Як визначити, чи є у вас відхилення від норми?
Діагностувати порушення щитовидної залози часто непросто, тому що більшість хворих не відчувають жодних проявів. Досить тривалий час їм здається, що вони здорові і немає жодних ознак хвороби. Тому лікарі – ендокринологи рекомендують щороку проходити УЗД щитовидної залози.
Окрім цього, прояснити ситуацію допоможуть аналізи крові. Це спеціальні аналізи, що визначають рівень гормонів у крові (тиреотропний гормон – ТТГ, тироксин вільний – FТ4, Трійодтиронін вільний – Т3, визначення антитіл до тиреопероксидази та тиреоглобуліну, кальцитонін).
Давайте розглянемо, які ознаки говорять про наявність порушень роботи щитовидної залози?
– Прискорення обміну речовин та збільшення рівня гормонів щитовидної залози (гіпертиреоз) супроводжується: раптовим схудненням, тремтінням рук, слабкістю, пітливістю, частим серцебиттям, плаксивістю та дратівливістю, безсонням, витрішкуватістю. підвищенням температури тіла, схильністю до проносів.
– При недостатності гормонів та зниженні функцій (гіпотеріоз) настає уповільнення обміну речовин, і разом з цим загальна слабкість, набряк тіла, збільшення ваги, уповільнене мислення, депресія, запори, підвищення артеріального тиску, рідкісне серцебиття, стомлюваність, випадання волосся і сухість шкіри. Зазвичай причиною є нестача йоду у воді та ґрунті.
– Можливе збільшення щитовидної залози, що призводить до зміщення та здавлювання розташованих поруч стравоходу, нервів, трахеї та судин шиї. Це супроводжується тиском у ділянці шиї, відчуттям дискомфорту на шиї, труднощі при ковтанні, захриплості в голосі, задишці.
Діагностика порушень у щитовидній залозі на початковому етапі допоможе вчасно визначити такі захворювання, як патологія нервової системи плода та жіноча безплідність. Тому майбутні мами ще до вагітності повинні володіти інформацією про те, який вплив на організм мають захворювання щитовидної залози.
Вироблення гормонів це складний процес та підтримання його нормального рівня залежить від багатьох факторів.
• забруднена екологія, радіоактивне тло;
• хронічний процес запалення у статевих залозах, нирках, надниркових залозах;
• аутоімунні захворювання,
• алергії;
• спадкова схильність;
• загострення хронічної інфекції у внутрішніх органах.
Хронічні запальні процеси та функціональні порушення, все це призводить до гормонального дисбалансу:
• наприклад, при хронічному запаленні в нирках втягуються в процес надниркові залози і підвищуватиметься систолічний (верхній) артеріальний тиск ;
• при тривалих запальних процесах у яєчниках у жінок порушується менструальний цикл (збій статевих гормонів);
• якщо в людини активізується герпес, цитомегаловірус та ін. то, організм виробляє специфічні антитіла проти інфекції, а вони в свою чергу вражають щитовидну залозу (гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит, гіпертиреоз).
Багаторічний досвід лікування різних захворювань щитовидної залози дозволяє нашим ендокринологам з’ясувати причину захворювання та успішно з нею впоратися.
Перед призначенням лікування вам проведуть розгорнуте обстеження (УЗД, аналізи крові на гормони щитовидної залози, визначення запальних процесів в організмі).
Індивідуальна схема лікування буде спрямована як на основне захворювання, так і лікування супутніх захворювань в організмі.
Сучасна клінічна база центру, оснащена найновішою апаратурою та лабораторія з ексклюзивним обладнанням – все це дозволить вам пройти обстеження та отримати консультацію лікаря у найкоротші терміни (1-2 дні).
[…] нарушения: раздраженность, депрессия, плаксивость, обидчивость, апатия, нарушение памяти, сна, нарушение […]