Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Безплідний шлюб 2017.01.15    2:03

Як часто спроби пари зачати дитину закінчуються невдачею?Напевно так само часто, як і зітхання з приводу: «Отже, хтось із нас безплідний!»

Багато людей Медики безпліддя хворобою не вважають, оскільки воно може траплятися і у здорових людей. Безпліддя це проблема пари, і правильно говоритиме про безплідний шлюб.
Якщо подружжя більше року живе регулярно статевим життям і не охороняється, а довгоочікувана вагітність все ніяк не настає, тоді шлюб вважається безплідним.

Безпліддя буває первинне:
– якщо вагітність не наставала жодного разу ні у партнерки, ні у партнера.
І безплідність вторинна :
– коли у жінки була хоча б одна вагітність;
– У чоловіка – якщо від нього настала хоча б одна вагітність.

Причини жіночої безплідності:
-Гормональні (або ендокринні) – коли порушується процес механізму овуляції (виходу яйцеклітини з яєчника);
-трубна форма безпліддя – коли відсутня чи утруднене просування яйцеклітини трубами;
-маткова форма безплідності – різні недоліки матки (вроджені або отримані).

Причини чоловічої безплідності:
-Коли у чоловіка слабка рухливість сперматозоїдів або вони взагалі не рухливі, недостатня їх кількість або відсутність;
-є перешкоди просування сперматозоїдів з яєчок (звуження, спайки, рубці сім’явивідного каналу);
-Були травми яєчка.

Бувають також випадки імунологічної безплідності, коли відбувається несумісність чоловічих сперматозоїдів зі слизом матки жінки, за відсутності інших патологій (подружній парі призначається дослідження на наявність антиспермальних антитіл).

Коли подружня пара вперше звертається на прийом з приводу безпліддя, лікар спочатку повинен провести обстеження чоловіка, тому що частку чоловічої безплідності припадає 40% безплідних шлюбів.
Більшість чоловіків не хочуть погоджуватися з тією думкою, що у них можуть бути проблеми і всіляко намагаються відтягнути момент обстеження, говорячи, що «у мене все гаразд, це дружина проблеми. Ось нехай обстежується спочатку вона, а потім і я піду». Це невірний підхід, адже для процесу зачаття необхідно два початки – чоловіче та жіноче і без знання стану репродуктивного здоров’я чоловіка не можна займатися корекцією стану дружини.

Обстеженням та лікуванням чоловіків займається андролог чи уролог.

Перше обстеження – спермограма. Для проведення спермограми лабораторія медцентру «Валео» використовує єдину на Півдні України спеціальну систему, що складається з мікроскопа та відеокамери. Цей комплекс дозволяє не тільки визначити обсяг сперми, загальну кількість сперматозоїдів, кількість активно рухливих та нормальних за будовою клітин, а й отримати мікрофотографію із зображенням досліджуваного біологічного матеріалу. Пацієнт може побачити на власні очі те, що бачить лише лікар лаборант.

Основний метод обстеження жінок – гормональне дослідження, яке проводиться залежно від фази менструального циклу.

Гістеросальпінгоскопія — метод вивчення порожнини матки та просвіту маткових труб, що проводиться за допомогою введення контрастної речовини через цервікальний канал у порожнину матки, маткові труби.

Інфекційне обстеження проводиться з метою виявлення явних або прихованих інфекцій, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, вірусна група інфекцій).

Також проводяться інші специфічні тести визначення імунологічної сумісності подружжя. При необхідності може призначатися і генетичне обстеження – визначення каріотипів подружжя.
У будь-якому випадку, навіть якщо існують проблеми з заплідненням у пари, необхідно дотримуватися найпростіших правил.

З чого почати?
Зі зміни способу життя, правильного харчування. Сім’ям, які планують вагітність, варто включати до раціону продукти багаті магнієм (овес, пророщена пшениця, житній хліб, горох), які посилюють дію естрогенів, та продукти з вітаміном В6 (цілісне зерно, зелені овочі, особливо капуста, зелений салат, фрукти). Гречана крупа, червоне м’ясо (телятина), соки – фреш повинні бути обов’язково на столі. Кисломолочні продукти – сир, кефір, натуральні йогурти – необхідні у щоденному раціоні. А ось напівфабрикатів, консервованих продуктів та фастфуду краще уникати. І ще: перед тим, як планувати вагітність, бажано нормалізувати вагу майбутньої мами, оскільки надмірна та недостатня вага однаково небажані при вагітності. Навіть якщо ваше харчування збалансоване повністю, все ж таки не обійтися без додаткового прийому вітамінних комплексів.

Грамотно підібране лікування та рекомендації фахівців допоможуть Вам у вирішенні цього непростого завдання.
Наші лікарі готові прийти до Вас на допомогу, приймають щодня з 8.00 до 20.00 (субота до 14.00).

І ще хочеться сказати про так звану «психологічну готовність» до вагітності. Це внутрішнє усвідомлення того, що ви можете і бажаєте бути матір’ю, а ваш партнер – батьком. Крім того, потрібно ПОСТАРАТИСЯ позбутися підсвідомих блоків, які можуть заважати зачаттю — пріоритет кар’єри, страх втратити роботу, адже саме через них здорова пара не може отримати бажаного результату.
І останнє: завжди пам’ятайте про те, що діти зачаті та народжені у коханні, виростають красивими та щасливими.
Не треба забувати і про хороший, позитивний настрій: стреси – серйозний ворог не тільки майбутньої вагітності, а й здоров’я в цілому.

Потрібно шукати позитив у всьому!

Для того, щоб все пройшло успішно, вам абсолютно потрібні гарний настрій, бадьорість духу і якомога більше позитивних емоцій!

Лікар акушер – гінеколог Шумляєва Галина Валеріївна


Читайте також:

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30