Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Бережіть серце



 2012.07.02    2:43

Щороку у світі серцево-судинні захворювання забирають життя і призводять до інвалідності сотні тисяч людей. В основному це інфаркти серця та інсульти головного мозку. Чи це випадковість? Багато залежить від соціально-економічної ситуації, стресів, які щодня обрушуються на нас. Багато, але не все.

Подумайте, що особисто Ви зробили для збереження та зміцнення свого здоров’я?

Інфаркт – найбільш грізний прояв ішемічної хвороби серця, у виникненні якої головну роль відіграє атеросклероз.

Атеросклероз – хронічне захворювання, при якому відбуваються зміни в судинах відкладення жирових мас і солей кальцію в їх стінці. Так утворюються атеросклеротичні бляшки, що звужують просвіт судини. Найбільш небезпечний атеросклероз для судин, що живлять серце, т.з. вінцевих артерій. Власне це є ішемічною хворобою серця. Стійкий спазм вінцевих судин, бляшка, що швидко зростає, і утворення тромбу веде до повної закупорки артерій серця і, як наслідок, до відмирання частини серцевого м’яза, тобто інфаркту міокарда. Аналогічний процес, що відбувається в судинах головного мозку, призводить до інсульту.

Основними проявами ішемічної хвороби серця є: болі або неприємні відчуття в області серця та за грудиною, задишка, перебої в роботі серця, серцебиття. Тому при виникненні у Вас подібних симптомів, щоб уникнути серйозних ускладнень, Вам необхідно звернутися до лікаря. В даний час медицина має масу можливостей вчасно виявити захворювання серця і судин, запобігти їх ускладненням. У нашому Центрі Ви можете пройти необхідні необхідні обстеження серцево-судинної   системи та отримати кваліфіковану консультацію терапевта та кардіолога.

Так що ж у наших силах зробити сьогодні, щоб зупинити цей грізний процес? – відмовтеся від шкідливих звичок (насамперед від куріння); – змініть свій раціон харчування; – контролюйте артеріальний тиск; – боріться з малорухливістю; – періодично перевіряйте рівень холестерину і цукру в крові. Все вищеперелічене – це фактори ризику, що сприяють виникненню ішемічної хвороби серця. Відомо, що шанси “отримати” інфаркт у курця у вісім (!) разів вище, ніж у некурця. Кожна викурена сигарета викликає серцебиття та спазм судин, у тому числі і серцевих, підвищує артеріальний тиск на 20-40 мм рт. ст. протягом 40-60 хвилин.

Нагадаємо, що артеріальною гіпертонією вважається тиск від 140/90 мм рт. ст. і вище. Люди, які страждають на артеріальну гіпертонію, в 3.5 рази частіше хворіють на інфаркт міокарда. Висновок один: артеріальний тиск необхідно регулярно контролювати і при його підвищенні більш ніж 135/85 мм рт. ст. – звернутися до лікаря.

Як часто потрібно вимірювати тиск? Людям здоровим – один раз на рік. Якщо Вас турбує головний біль, запаморочення, нудота, шум у вухах та голові, біль у ділянці серця, необхідно виміряти тиск! Ще в давнину східний мудрець і лікар Авіценна бачив корінь більшості недуг у неправильному харчуванні. Надмірне споживання солодкого, тваринних жирів (сало, свинина, ковбаси, вершкове масло, вершки, тверді сири, жовтки яєць) ведуть до ожиріння та підвищення рівня холестерину крові (в нормі від 3.3 до 5.2 ммоль/л), що сприяє утворенню атеросклеротичних бляшок. Причиною надлишкової маси тіла найчастіше буває переїдання у поєднанні з малою фізичною активністю.

У країнах, де основу харчування становлять продукти моря, інсульти та інфаркти захворювання нечасті, а середня тривалість життя на 10 років більша. Так, Середземноморська дієта за своєю ефективністю не поступається спеціальним лікарським препаратам зниження рівня жирів крові. Основні принципи цієї дієти полягають в наступному: борошняні вироби з твердих сортів пшениці, більше фруктів і овочів, зелені, морської риби, менше м’яса (в основному рекомендується нежирний птах). Замість вершкового масла і сметани – олія, краще – оливкова. Корисна морська капуста. Рекомендується не зловживати солоною їжею та алкоголем.   Активний відпочинок – один із надійних засобів у боротьбі зі стресами. Вмійте відволікатися від проблем, шукайте радість життя у спілкуванні з близькими, друзями, у заняттях улюбленою справою.

Пережити стрес, “погасити” його згубний вплив на організм Вам допоможуть відвари та настоянки валеріани, глоду, собачої кропиви. Не соромтеся під час стресу прийняти 40-50 крапель заспокійливої ​​настойки! Таким чином, раціональне харчування, контроль за власною вагою та артеріальним тиском, відмова від шкідливих звичок, заняття фізкультурою допоможуть Вам уникнути серцево-судинних захворювань та їх ускладнень. Реалізація цих умов потребує від вас терпіння і наполегливості, а в деяких випадках радикального перегляду свого способу життя. Але не можна не погодитися з висловлюванням: “Прояви турботу про своє серце, і воно віддячить тебе стократ”.

Лікар-кардіолог  Пермякова Т. В.

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30