Аллергічні захворювання, в тому числі і алергічні риніти є однією з найбільш поширених проблем в сучасному суспільстві. За даними різних джерел в Європі на алергічні риніти страждають більше ніж 150 млн чоловік. В Україні алергічних ринітів схильне 25% всього населення.
Відзначено також, чим вище рівень урбанізації країни, тим вище рівень захворюваності на алергію.
Алергічні риніти починаються найчастіше в дитячому і молодому віці. В цілому алергія притаманна людям молодого найбільш працездатного віку. Алергія зустрічається частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток, але з віком ця різниця зникає. Діти міст хворіють значно частіше, ніж жителі сільських районів.
Одним з найбільш поширених видів алергену є алерген такої рослини як амброзія.
Як же допомогти собі в боротьбі з цією недугою?
Найнадійніший спосіб – це, якщо можливо, змінити кліматичний район проживання на час цвітіння амброзії, тобто поїхати в ту зону, де ця рослина вже відцвіла або ще не почала цвісти.
Профілактичне лікування існує тільки при сезонній формі алергічних захворювань, для алергії на амброзію як раз і характерна така сезонність. Рекомендується приймати антигістамінні засоби за тиждень до початку цвітіння амброзії. Але як дізнатися про терміни цвітіння. Є календарі цвітіння, і вони розроблені для кожного регіону нашої країни. Такі календарі можна знайти в інтернеті на спеціальних ресурсах (див.таблицю нижче)
Існує специфічна імунотерапія, при якої виявляють речовини – алергени, а потім вводять людині мікродози цих речовини, що викликали захворювання. Ставити такі проби краще в зимовий період, а починати курс лікування ранньою весною. Специфічна терапія користується величезною популярністю в усьому світі. Вважається, що приблизно 70% хворих після такої терапії одужують. Однак це лікування досить дороге. Є й інші ефективні методи, наприклад, гомеопатія. З її допомогою у людини очищаються легені, печінка, нирки, підвищується імунітет.
Якщо не вдалося своєчасно почати лікування перед цвітінням амброзії, доктора радять кілька найбільш ефективних засобів профілактики:
– рекомендується розмістити на вікнах квартири і місцях роботи сітку;
– використовувати кондиціонер, з фільтрацією повітря, не нехтувати вологим прибиранням в приміщенні;
– хворим необхідно кожен день не тільки приймати душ, але і мити голову, також частіше міняти постільну білизну;
– якщо є домашні тварини, слід їх щодня мити;
– при пересуванні на машині, намагайтеся не відкривати вікна, користуйтеся кліматичною системою автомобіля;
– носіть одяг з натуральних тканин – льону, бавовни. Її теж рекомендується регулярно прати;
– счищайте пил з взуття, в якому ходите по вулиці.
лікар отоларинголог Суровцев Костянтин Валерійович
Пройти тест на виявлення інгаляційних алергенів Ви можете в нашому центрі: будні дні з 7.30 до 11.00, субота з 8.00 до 11.00
Орієнтовні терміни цвітіння рослин в Україні.