Центр Валео в Николаеве
Telephones: (all )
(098) 459-70-80
Our adress: (details )
Moscowska str. 46   7:30 AM - 8:00 PM
3 Slobodskaya str. 49/1
Bogoyavlenskii Avenue. 340/2
Medical center «Valeo» News | Publications

Як правильно харчуватися в 21 столітті? 2019.01.09    9:28

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

За останні роки дієтологія з науки, близькою до математики і фізики, перетворилася в одну з передових галузей медицини, яка, як з’ясувалося, може впливати не тільки на здоров’я, красу і енергію, але і на психологію і навіть генетику.

Характер харчування впливає на наше здоров’я більше ніж спадковість, екологія та рівень медицини разом узяті. Майбутнє – це персоналізована медицина, інноваційні технології та функціональне харчування, яке практично стає ліками.

Отже, які ж принципи правильного харчування 21 століття?

1. Найбільшу частку раціону повинні складати овочі. Трохи меншу – бобові (наприклад, сочевиця, квасоля), фрукти, горіхи і цільні злаки (наприклад, неперероблена кукурудза, просо, овес, пшениця, не шліфований рис). Як бачите, не згадуються хлібобулочні вироби, які раніше були основою харчової піраміди. У всьому винен їх високий глікемічний індекс – здатність дуже швидко підвищувати рівень глюкози в крові – це шкідливо.

Необхідно щодня отримувати 5 порцій (американці недавно заявили вже про 8 порцій!) овочів або фруктів в день. Порція – приблизно 80 гр. Перевага знову ж овочам – приблизно 3 порції овочів і 2 – фруктів.

2. Знизити вживання простих цукрів. Для людини, що споживає 2000 ккал в день – краще не більше 6 чайних ложок цукру на добу. Але, цитуючи ВОЗ – «Більшість вільних цукрів додаються в харчові продукти виробником, кухарем або споживачем і можуть також міститися у вигляді природного цукру в меді, сиропах, фруктових соках і фруктових концентратах.» Тобто, мається на увазі не цукор – пісок, а вся глюкоза – з варення, печива, тістечок, шоколаду, соків – тобто всього, що має солодкий смак. За такої норми про закладання цукру в чай і мови не йде.

3. Чудова новина! Жири реабілітовані! У 2017 році було завершено масштабне дослідження, яке проводилося одночасно в 18 країнах світу, і воно показало, що в прогресуванні атеросклерозу винен надлишок вуглеводів, тоді як вживання насичених жирів не підвищує смертність).

Близько 30% сумарної енергії повинно забезпечуватися за рахунок жирів. (При 2000 ккал на добу це близько 650 ккал, і це досить багато – по 30 гр вершкового масла, оливкової олії і горіхів!). Звичайно ж, віддаємо перевагу ненасиченим жирам (наприклад, що містяться в рибі, авокадо, горіхах, соняшниковій олії, олії з каноли, оливковій олії) які краще насичених жирів (наприклад, що містяться в жирному м’ясі, вершковому маслі, пальмовій і кокосовій олії, вершках, сирі і свинячому салі).

Промислові трансжири (що містяться в перероблених харчових продуктах, їжі швидкого приготування, закусочних харчових продуктах, смаженої їжі, заморожених піццах, пирогах, печиві, маргаринах і бутербродних сумішах) не входять до складу здорового раціону.

4. Менше 5 г солі (що еквівалентно приблизно одній чайній ложці) в день і використання йодованої солі.
Додамо, що 3 разове харчування з двома перекусами, що практикувалося раніше, пропонується замінити харчуванням без перекусів – тільки сніданок, обід і вечерю.

Як і раніше рекомендований великий обсяг випитої води – життєво важливого розчинника. Норма – 30-40 мл на кожен кілограм маси тіла. Щоб виробити правильний режим споживання – почніть зі 100- 150 мл води на годину. Поступово ви вийдете на власну норму. Звичайно ж кава, чай, соки не враховуються.

 

А про найбільш нагальні проблеми дієтології, такі як лікування ожиріння, ми поговоримо в найближчих випусках.

Make an appointment

Наши контакты


Николаев, ул.Московская, 46а
Понедельник—пятница с 7:30 до 20:00
Суббота с 8:00 до 17:00 Воскресенье—выходной
Эл.почта: info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для записи на прием и УЗИ : (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Справочная служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страховых компаний: 068 312 99 31